Jste adrenalinovým nadšencem? U nás najdete informace o top adrenalinových sportech.
 

Kde prožít prodloužený podzimní víkend?

Přemýšlíte, kde prožít krásný podzimní víkend? Nechejte se zlákat prodlouženým víkendem v Orlických horách. Váš pobyt tak můžete spojit s návštěvou známého skalního města Adršpach. K prohlídce zve také zřícenina hradu Adršpach, Křížový vrch a rozvaliny poutního kostela na Kopečku. Adršpach Vás zaujme labyrintem věží a soutěsek i největším a nejdivočejším skalním městem ve střední Evropě. Každý z útvarů byl pojmenován a vyfotografovat se tak můžete například se Starostou a Starostovou nebo vylézt na Homoli cukru či Krakonošovu lenošku. Cestou na Vás čeká také skalní útvar s pojmenováním Džbán a Sloní náměstí.

Při absolvování prohlídky Adršpachu na Vás čeká také dobrodružství v podobě lezení po žebřících. Romantické chvíle si užijete při procházce kolem vysoko položeného jezírka, po kterém se můžete projet také na pramici. Během prodlouženého víkendu v levném ubytování Adršpach můžete zavítat s dětmi také do Police nad Metují a užít si tak odpoledne v Muzeu stavebnice Merkur a Muzeum papírových modelů. V zimním období si zimní radovánky užijete ve Ski areálu Kamenec u Teplic nad Metují.

Krásný podzimní pobyt můžete prožít také na Vysočině, kde na Vás čekají hluboké lesy, oblé kopce i potoky dokreslující romantická prostředí. Ubytování můžete hledat prostřednictvím internetového portálu Kamsi.cz a to konkrétně na této webové adrese ubytovani.kamsi.cz/vysocina/.

Na Vysočině se nebudete nudit ani v případě nepříznivého počasí, neboť tento kraj se může pochlubit nejen malebnou přírodou, ale také třemi historickými památkami zapsanými do Seznamu UNESCO. Záleží pouze na Vás, zda upřednostníte renesanční zámek v Telči, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou nebo židovskou čtvrť se synagogou a hřbitovem v Třebíči. V Třebíči se nachází také románsko-gotická bazilika sv. Prokopa, která si rovněž zaslouží Vaši pozornost.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

26. 09. 2016